例句:
Phone calls cost 20c per unit off-peak.
非高峰時(shí)間電話費(fèi)每單位兩角。
The price per pound works out at $3.20.
每磅的價(jià)格總計(jì)為$3.20。">
<menuitem id="r3jhr"></menuitem><noscript id="r3jhr"><progress id="r3jhr"><code id="r3jhr"></code></progress></noscript>

      每一的英文

      回答
      瑞文問答

      2024-09-07

      每一的英文:per;
      例句:
      Phone calls cost 20c per unit off-peak.
      非高峰時(shí)間電話費(fèi)每單位兩角。
      The price per pound works out at $3.20.
      每磅的價(jià)格總計(jì)為$3.20。

      擴(kuò)展資料

        The water flows at about 1.5 metres per second.

        水的流速約為每秒1.5米。

        The population is increasing at about 6% per year.

        人口以每年約6%的速度增加。

        We restrict the number of students per class to 10.

        我們將每個(gè)班的學(xué)生人數(shù)限定為10人。

      久久亚洲中文字幕精品一区四_久久亚洲精品无码av大香_天天爽夜夜爽性能视频_国产精品福利自产拍在线观看
      <menuitem id="r3jhr"></menuitem><noscript id="r3jhr"><progress id="r3jhr"><code id="r3jhr"></code></progress></noscript>
        亚洲国内自拍中文 | 亚洲色精品三区二区一区 | 日韩亚洲欧洲美三区中文字幕 | 性开放国产精品按摩Av | 香蕉亚洲国产自在自线 | 色欧美久久久久久久免费看 |